Barneveld maakt zich op voor landelijk congres Buurtpreventie

27 sep 2019, 9:19 Gemeente
schaffelaar
Barneveld.nieuws.nl

Op zaterdag 12 oktober 2019 vindt de tweede editie van het Landelijk Congres Buurtpreventie plaats in Kasteel De Schaffelaar in Barneveld. Het thema is: De toekomst van buurtpreventie. Het congres richt zich op coördinatoren en actieve deelnemers van buurtpreventieprojecten zoals WhatsApp-groepen en buurtwachten.

Alle gemeenten zijn uitgenodigd om deel te nemen.

De deelnemers krijgen op zaterdag 12 oktober tussen 10.00 en 15.00 uur een aantrekkelijk programma voorgeschoteld met interessante sprekers, interactieve workshops en netwerkmogelijkheden. Dagvoorzitter is Klaas Wilting (oud-woordvoerder politie Amsterdam, mediatrainer en presentator).

Programma en aanmelden

Het congres wordt geopend door burgemeester Asje van Dijk van de gemeente Barneveld. In de ochtend is er een plenair programma, gevolgd door een middag met interactieve workshops. De volgende onderwerpen komen daarbij aan bod:

 Rapport ‘De burger kijkt mee’

 Interactieve quiz

 Buurtinformatienetwerken in België

 De veelbesproken WhatsApp-groep in Kootwijkerbroek

 Uitleg over een nieuwe training voor buurtpreventieteams

 De laatste ontwikkelingen m.b.t. inbraakpreventie en sensoren tegen autokraak

 Toenemende samenwerking politie en burgers

 Training over waarnemen en proactief werken voor buurtpreventen

 Diverse stands met onder andere een drugslab, een politielab en virtual reality-brillen

Aanmelden is nog mogelijk.

Belangstellenden kunnen voor informatie en aanmelding terecht op www.barneveld.nl/buurtpreventiecongres. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Inschrijvers krijgen uiterlijk 4 oktober bericht of zij op de deelnemerslijst geplaatst zijn.

Gastgemeente Barneveld

Vorig jaar werd bij de afsluiting van het eerste landelijk congres in Lansingerland de vraag gesteld welke gemeente in 2019 het congres zou willen organiseren. Namens de gemeente Barneveld waren Ruben Karrenbeld (de coördinator van Veilig De Burgt) en René Oosterom (coördinator van Veilig Veller) aanwezig. Zij meldden zich spontaan en sloten het plan kort met de gemeente Barneveld. Burgemeester Asje van Dijk, verantwoordelijk voor openbare orde en veiligheid, en het team Veiligheid, Vergunningen en Toezicht van de gemeente Barneveld waren erg enthousiast over het plan en zegden direct hun medewerking toe.