
Op 12 november 2015 heeft de fractie van het CDA enkele vragen gesteld aan de Raad over de Esvelderbeek.
Zo werd onder andere gevraagd waarom de ontsluiting van het wandelpad vanuit woonwijk De Vaarst naar het park niet is gerealiseerd, waar het fietspad naar de Nijkerkerweg zich bevindt en waarom er vooralsnog niet is overgegaan tot sloop van de gebouwen rond de boerderij. Ook kwam de waterbuffer ter sprake, die slecht zou functioneren.
Naast het feit dat we ruim 3 jaar verder zijn, heeft het college voorts in de beantwoording van de vragen aangegeven rekening te willen houden met de toekomstige ontwikkeling van de nieuwe woonwijk in Barneveld Noord (nu bekend als Bloemendal). Nu de plannen voor de nieuwe woonwijk steeds beter zichtbaar zijn en inzichtelijk worden, willen we de Esvelderbeek weer onder uw aandacht brengen en concreet vragen wat u met de Esvelderbeek van plan bent.
De fractie van het CDA wil dan ook de volgende vragen over bovengenoemd onderwerp aan u stellen:
1) Bent u bereid de ontsluiting van het wandelpad vanuit woonwijk De Vaarst naar het park mogelijk te maken en daar bij de verdere ontwikkeling van woonwijk Bloemendal rekening mee te houden?
2) In het verleden bevond zich achter de boerderij van de familie Bloemendaal (tussen twee rijen prachtige eikenbomen) een (kerkenpad) verbinding tussen de Esweg en Bloemendaal. Bent u bereid dit als wandelpad in ere te herstellen?
3) Bent u bereid het resterende deel van het Esvelderbeekplan te realiseren, met dien verstande dat de fiets- en wandelpaden richting de Nijkerkerweg wordt doorgetrokken?
4) Rond de grote waterbergingsplan kan nog altijd niet gewandeld worden zonder natte voeten te krijgen. In 2015 gaf u aan dat de landgoedeigenaar hiermee bekend is en er gewerkt wordt aan een oplossing. Bent u bekend met het feit dat er rond de waterbergingsplas nog altijd niet zonder natte voeten gewandeld kan worden en welke oplossing is er nu (drie jaar later) gevonden en gerealiseerd?
5) Nu de bouw van de reeds geplande landhuizen gestaag plaatsvindt, zou ook de sloop van (een gedeelte) van de agrarische bebouwing plaatsvinden. Tot op heden is dit niet gebeurd.
Kunt u aangeven wanneer dit gaat plaatsvinden en wat hierover is afgesproken?
Wij zien uw antwoorden met belangstelling tegemoet.
Namens de CDA-fractie,
Maarten Schipper






