Op 1 januari 2027 stopt de salderingsregeling. U kunt vanaf dat moment niet langer de stroom die u terug levert wegstrepen tegen de stroom die u verbruikt. Als u stroom terug levert aan het net, krijgt u daar naar verwachting een lagere vergoeding voor.
Hoe kunt u hierop inspelen? Op de informatieavond op 21 januari delen 3 huiseigenaren hun ervaringen.
Slim gebruikmaken van zonnepanelen
Tijdens deze informatieavond praten we u bij over hoe u slim(mer) gebruik maakt van zonnepanelen. Bijvoorbeeld door zoveel mogelijk van de opgewekte stroom zelf te verbruiken. Zo kunt u het best huishoudelijke apparaten overdag aanzetten als de zon schijnt. Zo vermindert u ook de terugleverkosten.
Kraanwater verwarmen, thuisbatterij en EMS
Een andere manier om terugleverkosten te verlagen is het verwarmen van kraanwater door zonnepanelen. Ook met een thuisbatterij gebruikt u de stroom zelf in plaats van deze terug te leveren. Met een energiemanagementsysteem (EMS) kunnen alle apparaten in uw huis slim samenwerken. Zo maakt u optimaal gebruik van zonnepanelen.
Praktische informatie
- Buurthuis Bronveld, Begoniastraat 121, 3772 HC, Barneveld
- Woensdag 21 januariinloop met koffie vanaf 19.00 uurinformatie van 19.30 tot 21.30 uur
- inloop met koffie vanaf 19.00 uur
- informatie van 19.30 tot 21.30 uur
- Voor iedereen