Nieuwe multifunctionele locatie in Voorthuizen dankzij Dorpendeal

19 jul , 11:35 Gemeente
raadzaal
Raadzaal Gemeente Barneveld

De Oranjevereniging Voorthuizen, Floraliavereniging Voorthuizen en IJs- en Skeelervereniging ’t Grieze Veen slaan de handen ineen met de gemeente Barneveld en de provincie Gelderland om een nieuwe multifunctionele locatie te realiseren aan de Oud Zeumerseweg. Dit initiatief maakt onderdeel uit van een voorgenomen Dorpendeal Voorthuizen, waarmee de betrokken partijen inzetten op het versterken van sociale samenhang, beweging, cultuur en ontmoeting in het dorp.

Met deze grote stap zetten de verenigingen en de gemeente na jarenlange gesprekken een reuzesprong naar een nieuw onderkomen. “Hoewel het proces in het verleden soms wat hobbelig is verlopen gaan we nu vol goede moed aan de slag om deze prachtige multifunctionele locatie mogelijk te maken.” Aldus wethouder Wim Oosterwijk. “We hebben de afgelopen maanden keihard met elkaar gewerkt om deze dorpendeal te realiseren. Ik ben dan ook trots op deze belangrijke maatschappelijke stap, zodat we nu echt verder kunnen.” 

Verenigingsactiviteiten

De nieuwe locatie, die grotendeels in eigen beheer en met inzet van vrijwilligers wordt geëxploiteerd, biedt onderdak aan uiteenlopende verenigingsactiviteiten. De plannen voorzien in een multifunctioneel verenigingsgebouw en een regionale ijs- en skeelerbaan. Deze komen te liggen naast het sportpark van voetbalvereniging De Kieviten, waarmee een aantrekkelijk voorzieningencluster aan de zuidzijde van Voorthuizen ontstaat.

De nieuwe voorziening vervangt de huidige huisvesting van de Oranjevereniging aan de Roelenengweg. Door de groei van de vereniging en de geplande woningbouw rond en op die locatie, komt de vereniging daar in de knel. De verhuizing biedt de kans om uit te breiden en ruimte te bieden aan andere maatschappelijke en culturele organisaties.

Permanente locatie

Ook krijgt de Floraliavereniging eindelijk een vaste plek om haar wagens te bouwen voor onder andere de jaarlijkse optochten. Voorzitter van de Floraliavereniging Herman van der Maarl: “ik ben blij dat met deze dorpendeal ook daadwerkelijk zicht ontstaat op een permanente locatie voor de Floraliavereniging. We zijn verheugd met de samenwerking rond dit dossier in de afgelopen maanden en kijken uit naar een mooi vervolg.”

De gezamenlijke aanpak richt zich op thema’s als sport, cultuur, recreatie en toerisme. Naast een fysieke infrastructuur wordt er ook geïnvesteerd in activiteiten zoals sportaanbod, evenementen, buurtbijeenkomsten en ontmoetingen voor jong en oud. Denk aan evenementen als Koningsdag en -nacht, de wandel- en fietsvierdaagse, het Oogstfeest, de Fantasy Markt, en tal van andere initiatieven die bijdragen aan een levendig dorpsleven.

Toekomstbestendig verenigingsleven

Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Barneveld is voornemens een officiële Dorpendeal te sluiten met de initiatiefnemers. Hiermee ondersteunt de gemeente het plan dat gericht is op een toekomstbestendig verenigingsleven in Voorthuizen. Voor de realisatie is een bijdrage van €397.690 aangevraagd bij de provincie Gelderland. Het overgrote deel van de financiering wordt gedragen door de Oranjevereniging zelf.

De komende tijd wordt gestart met de noodzakelijke juridische en planologische procedures om het plan verder mogelijk te maken.