Het is lente. Merels zingen en allerlei vlinders en bijen vliegen weer rond.
Wil je in je tuin of erf ook meer bijen, vlinders en vogels? Erven en tuinen kunnen een goed leefgebied zijn voor deze en andere dieren. De gemeente Barneveld en Stichting Landschapsbeheer Gelderland (SLG) helpen inwoners hierbij.
Op woensdag 23 april organiseren zij een inspiratieochtend bij zorgboerderij Klein Essen aan de Essenerweg 156b in Kootwijkerbroek. Deelnemers krijgen tips en inspiratie om hun erf of tuin aantrekkelijk te maken voor verschillende dieren. Ook kun je je nog opgeven voor een workshop insectenhotels maken op vrijdag 2 mei.
Je kunt de biodiversiteit vergroten in grote én kleine tuinen. Wist je bijvoorbeeld dat je wilde bijen en andere insecten kunt helpen bij het nestelen door struiken gefaseerd te snoeien? Dat geldt met name voor vlier, braam en andere struiken met holle stengels. Een hoop stenen die langere tijd blijft liggen, biedt een perfecte nestplek voor hommels en een schuilplek voor kikkers. Meer tips en informatie ontvang je van de adviseur van SLG tijdens de inspiratieochtend. De bijeenkomst begint om 9.00 uur met koffie/thee en duurt tot 12.00 uur.Er is plek voor maximaal vijftien deelnemers. Dus meld je snel aan.
Workshop insectenhotels maken
Op vrijdag 2 mei geeft SLG ook een workshop Insectenhotels maken bij zorgboerderij Klein Essen. Er worden vijftien insectenhotels gemaakt die je daarna mee naar huis mag nemen. Voor materiaal wordt gezorgd. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. De bijeenkomst begint om 10.00 uur en duurt tot 14.00 uur, met tussendoor een lekkere, biologische lunch.
Aanmelden
Deelname aan beide activiteiten is gratis. Meld je aan voor de praktijkochtend en de workshop insectenhotels maken via de website van SLG: slgelderland.nl/projecten/biodiversiteit-barneveld.
Deze activiteiten zijn onderdeel van de biodiversiteitsimpuls van de gemeente Barneveld en wordt mogelijk gemaakt door de provincie Gelderland en de gemeente Barneveld.