Tentoonstelling Oud Veluwse Markt: 60 jaar

13 jul , 8:41Nieuws
1968 OVM_archief (172 van 285)-1
Museum Nairac
BARNEVELD - Ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum van de Oud Veluwse Markt opent Museum Nairac de tentoonstelling Oud Veluwse Markt: 60 jaar. Met foto's, filmbeelden, objecten en persoonlijke verhalen blikt het museum terug op een evenement dat uitgroeide tot een belangrijk onderdeel van de Barneveldse identiteit. 
De Oud Veluwse Markt is méér dan een evenement. De markt laat zien hoe tradities, ambachten en streekcultuur samenkomen en levend worden gehouden. In de tentoonstelling is te zien hoe de markt zich sinds de eerste editie heeft ontwikkeld en welke betekenis zij heeft voor inwoners van Barneveld en de regio. Hiervoor maakt Museum Nairac gebruik van objecten uit de eigen collectie, archiefmateriaal van de Oud Veluwse Markt en persoonlijke verhalen van betrokkenen. 
Bezoekers ontdekken tradities als de boerenbruiloft, het volksdansen, koekslaan en de kleedjesmarkt. Bewonder de kleding die in de gemeente Barneveld werd gedragen en ontdek de oude ambachten die centraal stonden tijdens de Oud Veluwse Markt. Leg een mooie herinnering aan je bezoek vast bij het speciale 'Groeten uit Barneveld'-fotopunt. Een leuke activiteit voor jong en oud! 
De tentoonstelling Oud Veluwse Markt: 60 jaar is van 17 juli tot en met 24 oktober te zien in Museum Nairac. De tentoonstelling is geschikt voor iedereen die meer wil ontdekken over de geschiedenis van de Oud Veluwse Markt, Barneveld, de Veluwe en de verhalen die deze regio hebben gevormd. 
Praktische informatie
Te zien van 17 juli tot en met 24 oktober 2026 Museum Nairac, Brouwerstraat 1, Barneveld 
Meer informatie op www.nairac.nl
Museumkaart geldig.
MuseumNairac_logo_BLok_PMS716K
Museum Nairac
loading

Loading articles...

Loading