De voorzitter van het Instituut voor Verantwoord Medicijngebruik Ruud Coolen Van Brakel stelt in het televisieprogramma EenVandaag ‘dat het niet vaccineren van kinderen levensgevaarlijk voor hun omgeving is’.
In het programma werden ook voorbeelden genoemd van jonge kinderen die vanwege hun leeftijd nog niet zijn gevaccineerd die in een kinderdagverblijf besmet raakten, door een kind wat niet gevaccineerd was.
'Het niet laten inenten van kinderen, moet consequenties hebben. Als korten op de kinderbijslag werkt, moeten we dat doen.' Volgens Coolen Van Brakel is de situatie zo ernstig dat tijd van vrijblijvendheid wat hem betreft voorbij is. Hij pleit voor een boetesysteem.
'Wat je zou moeten doen is dat je tegen ouders zegt dat het consequenties heeft als je je kind niet laat vaccineren. Op het moment dat ouders hun kinderen niet laten inenten, betekent dat een korting op de kinderbijslag. Dat klinkt misschien als een perverse prikkel, maar als het werkt, werk het.'
Of een korting op de kinderbijslag gaat werken is natuurlijk niet zeker denk de redactie van Barneveld.nieuws.nl. Dat mensen hun kind niet laten vaccineren heeft vaak als oorzaak geloofsovertuiging. Dus een korting op de kinderbijslag daar raak je deze mensen echt niet mee.
Het is ook wat stigmatiserend van de voorzitter van de Instituut voor Verantwoord Medicijngebruik om er zo mee om te gaan, dat de situatie gevaarlijk is dat mag duidelijk zijn. Dat punt is door hem erg duidelijk gemaakt.
De Gemeente Barneveld is bezig in samenwerking met de GGD met een voorlichtingscampagne om deze mensen duidelijk te maken dat ze de kinderen moeten laten vaccineren.