Burgemeester Jacco van der Tak van Barneveld doet aangifte van bedreiging

28 mei , 11:01 Nieuws
jacco van der tak005
gemeente barneveld

BARNEVELD - De Barneveldse burgemeester Jacco van der Tak heeft aangifte gedaan van bedreiging. Hij ontving die na protesten afgelopen maandagavond.

Burgemeester Van der Tak is bedreigd vanwege de gebeurtenissen maandagavond rond het pro-Palestijnse protest bij een bijeenkomst van Christenen voor Israël. Van der Tak schrijft in een raadsmemo dat hij aangifte zal doen. Uit welke hoek de bedreiging komt, wordt niet gespecificeerd, aldus ANP.

Een woordvoerder zegt volgens het persbureau niet inhoudelijk op de bedreiging in te kunnen ingaan, maar dat die de "persoonlijke levenssfeer raakte" van de burgemeester. Die schrijft zelf in de memo dat de bedreiging is gedaan "naar aanleiding van het verloop van de demonstratie".

Demonstraties

In Barneveld was maandagavond een bijeenkomst van Christenen voor Israël. Daarnaast was er ook een aangekondigde demonstratie van Ummah voor Gaza. Die laatste groep verwijt de politie 'aanvankelijk nauwelijks zichtbaar' te zijn geweest toen 'een groep hooligans' met flessen en stenen gooide. Agenten moesten het 'ontgelden', demonstranten 'dekking zoeken en vluchten', aldus de pro-Palestijnse groep. Iemand raakte lichtgewond.

De politie doet onderzoek naar de gang van zaken rondom de demonstraties.

Bron - Omroep Gelderland - ANP