Corné H. uit Ede gijzelnemer van personeel Café Petticoat, gijzelt nu twee medewerkers van PI in Vught

05 dec , 18:21 Nieuws
Ede.nieuws.nl © Chris Ouboter
© Chris Ouboter

Bronnen van De Telegraaf en melding Omroep Gelderland – Omroep Brabant - Ede.nieuws.nl

VUGHT - Volgens de PI houdt Corné H. twee medewerkers van de PI in Vught in gijzeling. Het incident is in de reguliere gevangenis en niet in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI). In het hele complex zitten zo'n 700 gedetineerden.

Volgens Omroep Brabant is de Dienst Speciale Interventies (DSI) de gevangenis binnengegaan. De politie kan dat nog niet bevestigen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht.

Gijzeling Ede

De 28-jarige Corné H, stapte op 30 maart 2024 28, rond 5 uur in de ochtend het café binnen met twee messen in zijn handen. Op dat moment waren daar drie personeelsleden en een van de mede-eigenaren aanwezig. De man zei dat hij explosieven in zijn rugtas had zitten, waarmee hij de hele straat kon opblazen.

De gijzelnemer hield de vier slachtoffers urenlang tegen hun wil vast in het café. Uiteindelijk liet de man, op aandringen van de onderhandelaar van de politie, de personeelsleden vrij. Later werd ook de mede-eigenaar vrijgelaten en werd Corné H. gearresteerd.

Op 24 december 2024 werd hij veroordeeld voor wederrechtelijke vrijheidsberoving en bedreiging van vier personen. De rechtbank verklaarde de man verminderd toerekeningsvatbaar en legde hem naast tbs met dwangverpleging ook een gevangenisstraf van 9 maanden op.

https://ede.nieuws.nl/nieuws/gijzeling-in-cafe-petticoat-is-ten-einde

https://ede.nieuws.nl/nieuws/update-ontruiming-centrum-ede-gijzeling-in-cafe-petticoat